INFRASAUNA

Naša materská škola sa môže popýšiť vybudovanou infrasaunou, ktorej prevádzku pre potreby zlepšenia stavu imunity a podpory zdravia sme spustili od apríla 2017.

092ed1d5-8009-4998-bbfc-77065cab64ff

Pri výbere Infrasauny bola našim hlavným kritériom kvalita. Technológia infražiaričov Lava Tech od rakúskej spoločnosti Physiotherm GmbH je jednotkou vo svojom odbore.

Infražiariče Lava Tech majú špeciálnu nízko teplotnú technológiu vďaka lávovému piesku, ktorý odfiltruje nežiadúce spektrum IR žiarenia a prepustí len 97% spektra C, 3% spektra B a preto neprichádza pri procedúre k nepríjemnému páleniu pokožky.

Pobyt v tejto infrasaune je preto vhodný aj pre citlivú detskú pokožku. V priebehu procedúry je možné priamo v saune púšťať relaxačnú hudbu alebo audio knihu s rozprávkou. Procedúra je pre deti pocitovo veľmi príjemná a preto veríme, že aj vďaka tejto službe, budú naše deti zdravé a šťastné.

Bližšie informácie o parametroch a podrobný popis účinku infrasauny si môžete preštudovať v ďalších prílohách.

Saunovanie detí sa uskutočňuje jedenkrát do týždňa, podľa schváleného saunovacieho poriadku.

O prípadných zmenách v prevádzkovaní infrasauny budú rodičia vopred oboznámení prostredníctvom oznamu na nástenkách.

Upozornenie:

Zákonný  zástupca pred prvým saunovaním podpíše  informovaný súhlas o tom, že súhlasí, aby dieťa navštevovalo v materskej  škole infrasaunu a donesie  potvrdenie od lekára (potvrdenie je súčasťou žiadosti o prijatie na predprimárne vzdelávanie),  ktorý potvrdí, že dieťa je zdravé, môže navštevovať  infrasaunu a nehrozia mu žiadne kontraindikácie.

Infrakabínu nemôžu navštevovať deti, ak:

• trpia zjavnými príznakmi akútneho ochorenia dýchacích ciest a  zažívacieho ústrojenstva (horúčkou, kašľom, nachladnutím, bolesťami hlavy, malátnosti, celkovou slabosťou, hnačkou  a vracaním,
  • trpia kožnými chorobami  (kožné vyrážky,otvorené hnisavé rany, ekzémy, lupienky),
  • sú po úderoch hlavy.

V prípade, že v daný deň dieťa nemôže ísť do sauny, je potrebné na to upozorniť pani učiteľky.

…DO ŠKôLKY S RADOSťOU…